Ние им помагаме на светот расте од 1995 година

за нас

во врска со

Жинан Keyu Zhanye технологија и опрема копродукции, Ltd.

Жинан Keyu Zhanye опрема и технологија копродукции, Ltd е на високо и нова технологија претпријатие. Таа е основана од страна на професори, советници, експерти од Шандонг Универзитетот светлината индустрија и Шандонг Ферментацијата Дизајн Завод и една група на високи инженери. Тие се искусни во областа на алкохол и CO2. На работилницата зафаќа 50.000 М2. Компанијата е лоцирана во прекрасниот извори на градот Жинан, кој е политички, економски и културен центар на провинцијата Шандонг.

Од 1995 година, Keyu компанија има преземено проектирање, изградба и обезбеди техничка услуги за многу дестилерии, етанол manufactories и хемиски фабрики во Кина.

Keyu компанијата се обврза дизајн, производство опрема и технички сервис за Y парична казна квалитет проект 100,000T / јадење алкохол, 15,000T / Y проектот оцетна киселина, 10,000T / Y проектот CO2 и пречистување на вода алкохол отпад во Пакистан. Имаме успешно заврши 60.000 T / Y гориво етанол и Проектот во Русија 30.000 т / год протеинска храна (DDG). Ние, исто така, дизајн и изградба на Тенок алкохол и слични проекти за американските купувачи. На одличен квалитет и услуги се многу пофалби од страна на странски клиенти.

Keyu компанија секогаш врз основа на "служат на клиентите искрено" да ги преземе следниве проекти и во домашни и во странство.

А Преземе целокупната проектирање, изградба или технички реформација работа за 3,000-500,000T / Y фино квалитет алкохоли (GB10343-2008).

Б. Преземање на градежни работи на 1,500-300,000T Y апсолутен етанол (метод молекуларно сито кревет) /.

C. Дизајн и да се обезбеди опрема за враќање и производство на парична казна квалитет на храна одделение CO2 за дестилерии / етанол фабрика. Стандард GB10621-2006 се исполнети.

Д. Набавка заврши технологија (напредна технологија во светот) и градежни услуги со цел да granuleprotein храна (DDGS) за фабриката за дестилерии / етанол кои користат пченка и пченица како материјал.

Д. Обезбедување на "нула vinasse празнење" техника, која е напредна технологија во Кина.

Ф. Обезбеди технологија и опрема за дестилерии / етанол фабрика за лекување vinasses течност темелно, им овозможи на исцедено отпадните води за да се исполнат "Интегрирано отпадни води Стандард" (GB18918-2002).

Г Дизајн и производство на опрема за заштеда на вода проекти, како и намалување на потрошувачката на вода за да се 20m3 за производство на еден тон алкохол.

Х. Производство на специјална опрема за лесна индустрија и хемиската индустрија

Нашата компанија не само што обезбедува високо-нова технологија и висок квалитет на опрема, но исто така, обезбеди одлична услуга по продажбата. Техничка обука и целиот живот технички услуги ќе се обезбедуваат и по завршувањето на проектот, како и.

Нашата мисија е да се изгради задоволството на клиентите со нашите топ-ранг технологија, опрема топ-ранг, топ-ранг кредитна стои и топ-ранг услуга.


WhatsApp Онлајн Chat!