Ние им помагаме на светот расте од 1995 година

Полн погон на апсолутен етанол

Краток опис:

With molecular sieve bed method to produce absolute ethanol 1. Technological process   2. Technical description 1) No operator at site and high automatic standard. 2) Operation of no malfunction, working time is more than 330 days per year. 3) High separation efficiency, purity of the absolute ethanol can be adjusted up to above 99.9% (V) online. 4) Compact equipments, short process, small occupancy and cost saving. 5) No pollution and waste discharge. 3. The consumption for producing one to...


 • Порт: Жинан
 • детали за производот

  Тагови производ

  Со методот молекуларно сито креветот за да се произведе апсолутен етанол

  1. Технолошки процес

   

  fc7480491

  2. Технички опис

  1) Не оператор на сајт и висок стандард автоматски.

  2) Операција без дефект, работното време е повеќе од 330 дена во годината.

  3) висока ефикасност сепарација, чистотата на апсолутен етанол може да се прилагоди до над 99,9% (V) онлајн.

  4) Компактен опрема, краток процес, мала населеност и заштеда на трошоци.

  5) Не загадување и отпад празнење.

  3. потрошувачка за производство на еден тон апсолутен етанол

  1) пареа: 600kg
  2) Материјал алкохол: 1.05 тон
  3) моќност: 8 kW
  4) вода: рециклирање


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Онлајн Chat!